stalking.org.pl | stalking | informacje | pomoc prawna

REPORTAŻE

Media  o  stalkingu.

Liczne reportaże wskazują, że jest to przestępstwo powszechne, które dotyka coraz więcej osób z naszego otoczenia. Niestety jest to problem bagatelizowany, wyśmiewany i lekceważony przez policję w Polsce, która odmawia podjęcia czynności:1. https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/stalkernie-daje-zyc-piosenkarce-pisze-z-600-kont,268948.html
 

Reportaż programu TVN UWAGA, w którym policjanci próbowali zrobić osobę chorą psychicznie nawet z osobowości publicznej, znanej szerszej publiczności ze swojego talentu wokalnego, odmawiając wielokrotnie złożenia zeznań na komisariacie policji. Z reportażu możemy się również dowiedzieć o konsekwencjach zdrowotnych jakie spotykają osoby dotknięte przestępstwem stalkingu. W materiale wypowiadają się osoby, które na co dzień zajmują się przestępstwem stalkingu podkreślając, iż ofiary tych przestępstw są często wyśmiewane przez policjantów, ignorowane i zbywane.


2. https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/stracilampiec-lat-zycia-przez-te-rodzine,250895.html
 

Reportaż programu TVN UWAGA, w którym opisano stalking ze strony rodziny sąsiadów, przejawiający się poprzez np. rzucanie petardami, zabrudzanie posesji, wyzwiska, nękanie i zastraszanie w internecie, śledzenie, grożenie śmiercią. Policja odmawia podjęcia czynności, kobieta pozostaje ofiarą sąsiedzkiej przemocy ze strony rodziny lekarki.

3. https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/obrazliwe-plakaty-sledzenie-i-grozby-kto-stalkuje-pana-adama-o...

Reportaż programu TVN UWAGA, gdzie opisano mężczyznę, którego stalker m.in. zakładał mu profile internetowe i podawał numer telefonu, w celu umówienia się na obcowanie płciowe. Policja odmawiała podjęcia czynności. Dopiero po interwencji dziennikarzy doszło do zatrzymania stalkera. 

 

4. https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/uporczywe-nekanie,135213.html

Reportaż programu TVN UWAGA, w którym opisano historię sekretarki z Sosnowca nękanej telefonicznie w pracy. Mimo że zgłosiła sprawę policji - prokuratura umorzyła sprawę, a sprawca nie został ukarany.


5. https://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/czarno-na-bialym-stalker-nekal-dwie-kobietyuniknalkary,77...

 

Reportaż programu TVN24, przedstawiający historie dwóch kobiet nękanych przez stalkera, po których 6 lat temu do polskiego Kodeksu karnego wpisano stalking jako przestępstwo. Sprawca został skazany, ale nie poniósł odpowiedzialności za sparaliżowanie i zniszczenie życia zarówno ofiar, jak i ich rodzin. Prawdopodobnie przebywa na wolności. 
 

6. https://www.tvn24.pl/superwizjer-wtvn24,149,m/superwizjer-osaczona-wewlasnym-domu-przesladowana-prze...


Reportaż programu Superwizjer, w którym ofiara stalkera jest śledzona, obserwowana, zastraszana śmiercią. Setki razy składała zeznania w prokuraturze i na policji - BEZSKUTECZNIE. Sąsiedzi (rodzina lekarzy) zamienili jej życie w koszmar, cynicznie wykorzystując wymiar sprawiedliwości. Dlaczego państwo nie potrafi obronić ofiary i dlaczego prześladowcy są bezkarni i niemal na oczach policji i prokuratury nękają bezbronną kobietę? Tak wygląda rzeczywistość w Polsce, a sytuacja zmienia się dopiero po interwencji mediów.


7. https://www.tvn24.pl/lodz,69/lodz-apelacja-wsprawie-stalkera,818620.html


Reportaż programu TVN24, mężczyzna oskarżony o długoletnie nękanie kobiety przyszedł na rozprawę o stalking. Do sądu wniósł przygotowany wcześniej w domu kwas siarkowy. Na korytarzu podszedł do czekającej na rozprawę kobiety (jego ofiary) i wylał żrącą substancję na twarz, ręce i tułów kobiety.  Przerażoną i ciężko poparzoną kobietą zajęli się pracownicy sądu. Napastnik zaś usiadł spokojnie, zapalił papierosa i zadzwonił do kolegi. Poprosił, aby ten przekazał jego matce, że został zatrzymany przez policję.  Tak wymiar sprawiedliwości w Polsce chroni ofiary przemocy!

8. https://youtu.be/4JSbQJ6vwIw

Stacja Hejt na YouTube, gościem wydania jest adwokat Piotr Schramm. Powiedział, iż: "Ofiary hejtu targają się na życie, więc dość tego. To my jesteśmy od tego, żeby bronić ludzi, a nie ludzie od tego, żeby nas błagać o to, żebyśmy im pomogli". Czy według niego prawo wychodzi naprzeciw problemom przemocy psychicznej? Dlaczego zabójstwo nie różni się od stalkingu? Jak szukać anonimowych hejterów? Jak pokazuje rozmowa, bywa i tak, że nawet prawnik znany z pierwszych stron gazet nie jest w stanie spowodować reakcji policji w sprawie stalkingu. 

Raport.

Cyberprzemoc wobec kobiet.

źródło: Helsińska Fundacja Praw Człowieka

stalking.org.pl _ stalking _ informacje
stalking

Napisz wiadomość.

  • #TalkingStalking by stalking.org.pl
  • coming soon

™ | © Copyright, All Rights Reserved 2020 - 2021

STALKING.ORG.PL & STALKINGORG.WIXSITE.COM/HOME

Warsaw, Poland, EU   |   We use cookies 

STALKING.ORG.PL (stalkingorg.wixsite.com/home) ani autorzy poszczególnych tekstów (dalej: "Autorzy") nie odpowiadają za treść niniejszego bloga ani poszczególnych wpisów w zakresie, w jakim podmioty trzecie mogłyby doznać szkody majątkowej lub niemajątkowej, podejmując (lub nie podejmując) jakiekolwiek czynności na podstawie informacji lub treści zamieszczonych na blogu. Treść bloga nie stanowi opinii prawnej ani jakiejkolwiek porady prawnej i nie może być podstawą do podjęcia jakiejkolwiek decyzji biznesowej. Treść bloga nie stanowi informacji o stanie obowiązującego prawa. Treść bloga stanowi wyłącznie odzwierciedlenie poglądów Autorów i nie stanowi oficjalnego stanowiska Autorów w jakiejkolwiek sprawie. Autorzy zastrzegają prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu, w szczególności w przypadku zmiany prawa lub praktyki orzeczniczej sądów i organów administracji.