stalking.org.pl | stalking | informacje | pomoc prawna

WSPARCIE

PSYCHOLOGICZNE

Wsparcie  psychologiczne.

Osoby, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem mogą skorzystać z pomocy profesjonalnego konsultanta, który przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. Oferty poradni kierowane są do osób w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Kryzys psychiczny to moment, kiedy czujesz, że problemy Cię przerastają, czujesz, że więcej już nie udźwigniesz. Jego powodem może być także śmierć bliskiej osoby, wiadomość o chorobie, ale także życie w ciągłym stresie, szczególnie w sytuacji uporczywego nękania. Przedłużanie się takiego stanu może prowadzić do depresji. Czasami załamaniu nerwowemu towarzyszą myśli samobójcze. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty. Dyżurujący psychologowie są po to, by każdemu zaoferować możliwości kontaktu, który będzie wsparciem w trudnych chwilach. Konsultanci nie oceniają, nie wartościują postaw czy zachowań - wspólnie z Klientem zastanawiają się co dla niego jest najlepsze w danej sytuacji. Połączenia są z reguły całkowicie bezpłatne niezależnie od tego z jakiej sieci dzwoni Klient, dzwonić można z każdego miejsca w Polsce, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Informacje o kosztach połączeń zawsze dostępne są na stronie internetowej.

 

Pamiętaj, kontaktuj się zawsze ze sprawdzonym numerem infolinii, której zarządcą jest fundacja świadcząca nieodpłatne poradnictwo, a wsparcia udzielają profesjonaliści. Numery infolinii znajdziesz na stronach organizacji pozarządowych i fundacji

Dla przykładu podaję nazwy dwóch instytucji świadczących pomoc psychologiczną, szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych:

 

  • Poradnia Telefoniczna udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

 

Więcej na stronie: psychologia.edu.pl

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, w którym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Pomogą także we wskazaniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, w którym można otrzymać bezpośrednią pomoc. 

 

Więcej na stronie: liniawsparcia.pl

Ponadto, więcej informacji oraz rekomendacji można znaleźć na stronach: Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (ptp.org.pl) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (ptpp.pl).

stalking

Napisz wiadomość.

  • #TalkingStalking by stalking.org.pl
  • coming soon

™ | © Copyright, All Rights Reserved 2020 - 2021

STALKING.ORG.PL & STALKINGORG.WIXSITE.COM/HOME

Warsaw, Poland, EU   |   We use cookies 

STALKING.ORG.PL (stalkingorg.wixsite.com/home) ani autorzy poszczególnych tekstów (dalej: "Autorzy") nie odpowiadają za treść niniejszego bloga ani poszczególnych wpisów w zakresie, w jakim podmioty trzecie mogłyby doznać szkody majątkowej lub niemajątkowej, podejmując (lub nie podejmując) jakiekolwiek czynności na podstawie informacji lub treści zamieszczonych na blogu. Treść bloga nie stanowi opinii prawnej ani jakiejkolwiek porady prawnej i nie może być podstawą do podjęcia jakiejkolwiek decyzji biznesowej. Treść bloga nie stanowi informacji o stanie obowiązującego prawa. Treść bloga stanowi wyłącznie odzwierciedlenie poglądów Autorów i nie stanowi oficjalnego stanowiska Autorów w jakiejkolwiek sprawie. Autorzy zastrzegają prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu, w szczególności w przypadku zmiany prawa lub praktyki orzeczniczej sądów i organów administracji.