stalking, a hate crime, hate crimes, hate is a virus, hatred is virus, hejt, mowa nienawiści, warszawa, polska, poland, warsaw, law, lawyer, prawo karne, prawnik, adwokat, przemoc, violence

Wsparcie
psychologiczne.

Wsparcie  psychologiczne.

Osoby, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem mogą skorzystać z pomocy profesjonalnego konsultanta, który przeszedł cykl szkoleń z zakresu telefonicznej pomocy psychologicznej. Oferty poradni kierowane są do osób w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Kryzys psychiczny to moment, kiedy czujesz, że problemy Cię przerastają, czujesz, że więcej już nie udźwigniesz. Jego powodem może być także śmierć bliskiej osoby, wiadomość o chorobie, ale także życie w ciągłym stresie, szczególnie w sytuacji uporczywego nękania. Przedłużanie się takiego stanu może prowadzić do depresji. Czasami załamaniu nerwowemu towarzyszą myśli samobójcze. W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty. Dyżurujący psychologowie są po to, by każdemu zaoferować możliwości kontaktu, który będzie wsparciem w trudnych chwilach. Konsultanci nie oceniają, nie wartościują postaw czy zachowań - wspólnie z Klientem zastanawiają się co dla niego jest najlepsze w danej sytuacji. Połączenia są z reguły całkowicie bezpłatne niezależnie od tego z jakiej sieci dzwoni Klient, dzwonić można z każdego miejsca w Polsce, zarówno z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Informacje o kosztach połączeń zawsze dostępne są na stronie internetowej.

 

Pamiętaj, kontaktuj się zawsze ze sprawdzonym numerem infolinii, której zarządcą jest fundacja świadcząca nieodpłatne poradnictwo, a wsparcia udzielają profesjonaliści. Numery infolinii znajdziesz na stronach organizacji pozarządowych i fundacji

Dla przykładu - nazwy dwóch instytucji świadczących pomoc psychologiczną, szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych:

 

  • Poradnia Telefoniczna udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

 

Więcej na stronie: psychologia.edu.pl

  • Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym, w którym dyżurują psychologowie gotowi do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Pomogą także we wskazaniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, w którym można otrzymać bezpośrednią pomoc. 

 

Więcej na stronie: liniawsparcia.pl

Ponadto, więcej informacji oraz rekomendacji można znaleźć na stronach: Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (ptp.org.pl) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej (ptpp.pl).

stalking, a hate crime, hate crimes, hate is a virus, hatred is virus, hejt, mowa nienawiści, warszawa, polska, poland, warsaw, law, lawyer, prawo karne, prawnik, adwokat, przemoc, violence