

Pamiętajmy,
że mamy nie tylko
odpowiedzialność
za słowo, ale
również za skutki jakie wywołuje.



Stalking to nękanie, prześladowanie, śledzenie, osaczanie pokrzywdzonego. Utrudnianie życia drugiej osobie, zagrożenie jej bezpieczeństwu. Zastraszanie oraz naruszenie prawa do prywatności i życia własnym życiem, nagabywanie, narzucanie niechcianego towarzystwa. Poniżenie i udręczenie drugiej osoby.
Podszywanie się to przywłaszczenie tożsamości innego człowieka w celu wyrządzanie szkody osobistej i/lub majątkowej.
Czym jest stalking?
CO ZNAJDZIESZ NA STRONIE?

INFORMACJE O stalkingu.
Znajdziesz tu materiały dotyczące stalkingu, przeczytaj wywiad z kryminologiem. Zobacz, na czym polega uporczywe nękanie. Sprawdź, kim jest stalker, jakie kierują nim motywy i co próbuje osiągnąć.
Co robić & JAK POMÓC.
Szukasz wsparcia? Przeczytaj, gdzie znaleźć darmową pomoc prawną i psychologiczną. Sprawdź, gdzie i jak zgłosić stalking.
Chcesz pomóc? Zobacz, jak stalking wpływa na pokrzywdzonych. Przeczytaj relacje znanych osób w książkach ich autorstwa.
Reakcja na przemoc.
Zobacz, jak reaguje społeczeństwo na przemoc. Sprawdź, jak działa Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawach przestępstw uporczywego nękania. Przeczytaj, jak zachowuje się środowisko prawnicze.
Postępowanie w praktyce.
Sprawdź, jakie uprawnienia przysługują pokrzywdzonym. Zobacz, jak ważny jest wybór pełnomocnika na przykładzie niedbałej i lekceważącej pracy adwokat Angeliki Mazur-Kubowicz z Krakowa.
Statystyka.
Jak wiele osób dotyka problem prześladowania? Czy policja dostatecznie chroni pokrzywdzonych? Zobacz, ilu stalkerów zostało skazanych i jak wygląda praca organów ścigania w praktyce.
Hejt zaczyna się niewinnie, z czasem przeradza się w coraz to bardziej uciążliwe i agresywne zachowania, często proporcjonalnie do braku działań organów ścigania i przyzwolenia środowiska.