stalking.org.pl | stalking | informacje | pomoc prawna

Mój  stalker.

Uporczywe  nękanie.

1.  Kraków  -  Liściasta.

Wzmożona agresja i kontynuowane w Warszawie, jak i obecnie działania rozpoczęły się w 2016 roku w moim ówczesnym miejscu zamieszkania, w Krakowie przy ul. Liściastej. Był to okres zaraz po moich praktykach studenckich w Sądzie Okręgowym w Krakowie (więcej w dziale SO Kraków) oraz po:

 • moim piśmie i wznowieniu wszystkich postępowań przez Prokuraturę Krajową (wcześniej utrzymanych w mocy przez sąd rejonowy w Bydgoszczy i Krakowie),

 • moich pismach do fundacji zajmujących się stalkingiem, gdzie podałam swój ówczesny krakowski adres, a które zaczęły wspierać mojego stalkera, m.in. poprzez ignorancję przemocy i brak odpowiedzi, a prawdopodobnie i wsparcie Michała R.

 • moich pismach do RPO i wystąpieniu Rzecznika Praw Obywatelskich do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy (skany w dziale RPO).

 

Tu zaczęły się groźby przestępców "wyrównujących rachunki i spłacających długi", "miałam pożałować, że się urodziłam", "miałam być oszustką podszywającą się pod prawniczkę o takim samym imieniu i nazwisku z Krakowa", "miałam nie mieć życia" etc. Groźby są spełniane obecnie przy pomocy i wsparciu (ignorancji) organów ścigania.

Chodzi o to, aby nie dopuścić do przeprowadzenia jakiejkolwiek czynności (obecnie odmawia mi się nawet przesłuchania na komisariacie policji i złożenia materiału dowodowego, patrz: postanowienie SSR Michała Kurkiewicza - Akta Warszawa). Która fundacja rozpoczęła wsparcie dla przestępców / lub biorąc pod uwagę opis prokuratorów z Bydgoszczy i kolokacje rodzinne, który prokurator udzielił wsparcia poprzez nakaz odmowy podjęcia jakiejkolwiek czynności, chroniąc członków swojej rodziny?

 

Sąsiadką Zuzanny, u której od 2016 roku wynajmowałam pokój podczas studiów w Krakowie, okazała się osoba pochodząca z tej samej miejscowości co Michał R., który doznał amnezji podczas swoich zeznań na komisariacie policji w Bydgoszczy - Anna, jej rodzina dalej tam mieszka (co za niesamowity zbieg okoliczności).

Anna pochodzi z tej samej podbydgoskiej miejscowości co Michał R. oraz opisana rodzina policjantów Chyłów z podstawowym i zawodowym wykształceniem wraz z kolegami policjantami - przyjacielami rodziny Michała R.

 

Zuzanna (absolwentka zaocznej administracji na Fryczu-Modrzewskim) twierdziła, że pracowałam w sądzie (choć była to nieprawda) zastanawiając się co takiego tam robiłam. Wraz z Anną rozpowszechniała też pomówienia na temat mojej rzekomej choroby psychicznej (!). Zakrapiane, huczne imprezy Zuzanny budziły sąsiadów z innych pięter, walących do drzwi w środku nocy. Na Liściastej pojawiły się te same osoby, które odwiedziły Warszawę zaraz po moim przeprowadzeniu się (co zostało ujęte w zawiadomieniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie). 

Na Liściastej, po wznowieniu spraw przez Prokuraturę Krajową, moich pismach do fundacji i wystąpieniu RPO pojawiła się wynajęta grupa przestępców. Rozpoczęło się zastraszanie i zaszczuwanie. W lokalu na 1 piętrze, w stanie deweloperskim / lub w trakcie remontu, wynajęty przestępca wykrzykiwał o kontrwywiadzie, a doszło tam nawet do bójki.

 

Sąsiad Anny z 2 piętra wraz ze swoją żoną twierdził, że "wszystkich nagrywam", po tym jak policja w grudniu 2015 roku skasowała dostarczone nagrania m.in. Jacka Sapy z UJ, z których stenogramy spisał adwokat oraz syna policjanta-kryminalnego, który powoływał się na znajomości ojca. W swoim mieszkaniu sam przeprowadził pomiar analizatorem widma lub udostępnił mieszkanie do podsłuchu, sprzęt razem z bardzo charakterystyczną anteną wynoszony z windy stał na korytarzu. Pojawił się też obcokrajowiec, który zapomniał swojego telefonu i pożyczył, by wysłać wiadomość do żony. Osoby z Liściastej później pojawiły się w Warszawie na Żeromskiego.  

stalking.org.pl | stalking | informacje | pomoc prawna

Na zdjęciach: (1) Mężczyzna, który odwiedził w parze z koleżanką korytarz bloku na Liściastej w Krakowie, oboje ubrani na czarno.  Po wyjściu z windy zamontował / zdemontował urządzenie w kratce sufitu, po czym zrobił zdjęcia drzwi Zuzanny i Anny. Nie robił zdjęć innych drzwi i nie interesowały go kratki przy innych mieszkaniach na piętrze; (2) opisany w zawiadomieniu do prokuratury samochód na warszawskich tablicach marki Infiniti, którego pasażerowie odwiedzili również lokalizację na Żeromskiego 1 w Warszawie, zaraz po moim przeprowadzeniu się. Fotografia z Liściastej w Krakowie; (3) Film na którym widać mojego byłego współlokatora Michała Ś., pełnomocnika Roberta S. - właściciela mieszkania studenckiego w towarzystwie zakapturzonych kolegów, którzy chodzili za mną w Krakowie. 

W Krakowie mój były współlokator zaczął rozgłaszać, że wszystko umorzyli (wtedy, kiedy postępowania wznowiono) etc. Przyjaciółką Michała Ś. była 18-letnia Ukrainka Mariia Nalapko, której rodzina pochodzi m.in. z Donbasu (ciotka jest sędzią w Donbasie, a ojciec prokuratorem w Kijowie). Wiadomości sms do Ukrainki od pozostałych współlokatorów, która wszystko "pożyczała" łącznie z jedzeniem i pieniędzmi, miały być wyrazem jest niskiej kultury osobistej i zadziwiającego zachowania.

2.  Warszawa  od  końca  2016  roku.

W Warszawie działania kontynuuje wynajęta grupa przestępców, rozpowszechniająca oszczerstwa w moim otoczeniu i poza nim, co miało i ma realny wpływ oraz powoduje znaczące i postępujące szkody. Ciągłe zastraszanie, zaszczuwanie, grożenie to nic w porównaniu do konsekwencji jakie ponoszę w codziennym życiu. Agresja systematycznie wzrasta, bezkarność przestępców poparta jest przyzwoleniem i akceptacją środowiska (patrz: reakcja na przemoc) oraz odmową podjęcia jakiejkolwiek czynności przez policję, co popiera sąd (patrz: Akta Warszawa).

Przykłady działań:

 • Liczne próby włamań do mieszkania przez próby wykopania drzwi wejściowych w nocy (czasami kilka razy w ciągu jednej nocy, po odjeździe patrolu policji).

 • Regularnym obrzucaniem okien jajkami, głównie w nocy.

 • Malowaniem drzwi różnymi substancjami i farbami. 

 • Przyklejaniem kartek do drzwi z wyzwiskami i groźbami.

 • Rzucanie i rozbijanie butelek po piwie na balkonie mieszkania.

 • Groźby (spania, zastrzelenia, zabicia) itd.

 • Walenie w ściany mojego mieszkania (w jednej z lokalizacji, kiedy mieszkania obok w bloku były zarządzane przez firmę, wynajmującą na doby).

 • Kradzież korespondencji ze skrzynki na listy.

 • Liczne wiadomości z groźbami i wyzwiskami.

 • Śledzenie, stanie pod blokiem, sklepem, napad na klatce schodowej - gdzie zareagowali sąsiedzi, a sprawca uciekł.

 • Rozpowszechnianie oszczerstw, pomówień i kłamstw przez wynajęte grupy hejterów, tak by mój stalker mógł "wyjść z twarzą". Prześciganie się w wymyślaniu wyssanych z palca opowieści. Kiedy dochodzi do przesłuchania na komisariacie policji zeznania są identyczne jak zeznania Michała R., który doznał amnezji, a których skany znajdują się w dziale: Akta Bydgoszcz.

 

 

Dlaczego  anonimowo,  za  plecami, w  ukryciu?

Skąd  ten  strach? 

 • Używanie urządzeń radiowych emitujących bardzo niskie częstotliwości - potwierdzone w profesjonalnym pomiarze i na licznych filmach z mieszkania. Podobnych urządzeń używają detektywi (do nielegalnego podsłuchu), służby specjalne, wojsko np. do odstraszania zwierzyny w lesie etc. Niskie częstotliwości (promieniowanie mikrofalowe) powodują uczucie zimna, drętwienie skóry, bóle i zawroty głowy, senność; wysokie częstotliwości - pieczenie skóry, ciepło. Przy długotrwałym stosowaniu zmiany są widoczne w badaniach obrazowych i powodują znaczące szkody zdrowotne (choroba mikrofalowa - prowadzi do śmierci człowieka; metoda wykorzystywana była do eutanazji zwierząt laboratoryjnych, obecnie zakazano jej stosowania). Skutki odczuwalne są na co dzień, nie tylko widoczne w wynikach badań. Podobne efekty mogą powodować nielegalne wzmacniacze siły Wi-Fi / ściągające nielegalnie sygnał fal radiowych.

 • Używanie urządzeń emitujących promieniowanie elektromagnetyczne jonizujące.

stalking.org.pl | stalking | informacje | pomoc prawna
stalking.org.pl | stalking | informacje | pomoc prawna
 • Kasowanie haseł  do e-maili i serwisów prawniczych, skasowanie adresu mailowego etc.

 • Wynajmowanie przestępców podających się za "detektywów" i innych "obserwatorów" chodzących po mieście.

W Warszawie chodzili za mną przyjaciele Michała R. z podbydgoskiej miejscowości, a moim miejscu zamieszkania, często w okolicach osiedla / bloku systematycznie pojawiały się osoby będące wsród znajomych Michała R. i jego żony Maji B. na portalu społecznościowym Facebook.

 

Kolejny przykład z Krakowskiego Przedmieścia, gdzie "detektyw" zaczepił mnie na ulicy, próbował wymusić podanie ręki, objęcie, kiedy usłyszał, że ma odejść rzucił kilka obelg i kontynuował. Uciekł, kiedy zorientował się, że podeszłam do straży miejskiej, która nie zdążyła go dogonić.

 

Kolejny "detektyw", pojawił się na Skierniewickiej wraz z "grupą wsparcia" przebraną za robotników, a następnie pojawiły się ataki.

 

W dalszej kolejności, na Skierniewicką zawitał siwy "dziennikarz" - niejaki "Andrzej", który błagał o pomoc w zakupie mieszkania, opisany przeze mnie na IG w poście z maja 2018 r. Numer telefonu i samochód  (granatowy Lexus, SUV, stary) "Andrzeja" u organów ścigania. Obok łysy brodacz (brunet, ok. 170 / 35 l.), który pojawia się przy podstawianiu słupów. Numer telefonu wg. portalu z ogłoszeniami dla medyków miał należeć do fizjoterapeuty, tyle że o innych danych. Pojawił się również "fotograf" szukający modelek do sesji, dane w zawiadomieniu etc. Przykłady można mnożyć.

 • Podstawianie rzekomych "sobowtórów", choć do sobowtórów bardzo dużo brakuje, lub osób czekających na moje wyjście (z biura, uczelni, mieszkania), wlepiających wzrok i rzucających obelgi.

 • Wysyłanie paczek na terenie całej Polski z wykorzystaniem moich danych, różni się nr telefonu.

 • Zakładanie kont na różnych portalach społecznościowych z wykorzystaniem moich adresów e-mail (np. ze strony).

 • Inne czynności zaburzające spokój i bezpieczeństwo, co przekłada się na realne problemy w codziennym życiu.

 

 

Zabezpieczyć dane informatyczne i telekomunikacyjne, bankowe, podobnie jak wnieść o wydanie monitoringu może tylko policja (wysyła 1 pismo do operatora) na wniosek prokuratury, co jest kluczowe przy wysyłaniu gróźb, maili, smsów, podszywaniu się, niszczeniu mienia etc. I jest to pierwszą, główną, fundamentalną czynnością do wykonania przy przestępstwie z art. 190a, bez względu na to czy się komuś to podoba czy nie! Tyle, że należy podjąć czynności, a nie odmawiać podstawowych praw wynikających z przepisów.

 

 

Szokujące skany z pracy organów ścigania znajdują się w działach: Akta Bydgoszcz / Akta Warszawa / Akta Kraków.

 

 

Potwierdzeniem opisanych wyżej działań są chociażby liczne interwencje policji (czasami kilka razy w ciągu 1 nocy, bywało, że kilkanaście dni pod rząd), która ostatecznie i tak odmawia podjęcia czynności oraz świadkowie. Niemniej jednak, w nocy patrol policji na zgłoszenie musi przyjechać i spisać notatkę, z tego co zobaczył i zastał podczas interwencji - a co stanowi potwierdzenie czynności.

Bardzo  poważne!

Literatura:

 • Nieruchomości. Problematyka prawna., Komentarz pod red. Bieniek Gerard, Rudnicki Stanisław, wyd. LexisNexis

 

Znany i ceniony komentarz do prawa nieruchomości pod redakcją Stanisława Rudnickiego. W dziale dotyczącym prawa sąsiedzkiego Rudnicki pisze o możliwości odebrania właścicielowi praw do lokalu z powodu przekroczenia natężenia stopnia fal elektromagnetycznych. Przekroczenie stopnia natężenia przez różnego rodzaju immisje jest przedmiotem wielu spraw karnych i cywilnych, co widać w orzecznictwie. Pole elektromagnetyczne wywołuje znaczne szkody zdrowotne, a choroba mikrofalowa prowadzi do śmierci człowieka.

Używanie urządzeń radiowych potwierdzone jest nie tylko w pomiarach, ale również w licznych wynikach badań i pilnych pobytach w szpitalu (czego nie ma i nie będzie na stronie). Człowiek zaczyna odczuwać konsekwencje po upływie kilkunastu miesięcy, kiedy stan zdrowia jest poważny. Skutki uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie, a zmiany są widoczne  w EKG / MRI / morfologii etc. i postępujące.

Konsekwencje.

Konsekwencje są porażające i tragiczne w skutkach. Poza realnymi i długotrwałymi szkodami w życiu zawodowym i osobistym, o których nawet nie wspomnę, a które wywołują śmiech, szydzenie, ostracyzm, wyśmiewanie, wykluczenie etc.; problemami zdrowotnymi, czego konsekwencją jest konieczność wykonania pilnej diagnostyki, oczywiście w Polsce prywatnie (państwowa służba zdrowia posiada odległe terminy oczekiwania, a dyżury pogotowia są żartem); poważnym stanem zdrowia; kolejne, codzienne problemy to te związane, np:

 • z trudnościami z wynajmem mieszkań, gdzie działania przestępców, w tym np. liczne próby wykopania drzwi wejściowych, rozbijanie butelek o balkon, malowanie drzwi etc. nie są powodem do zadowolenia dla właścicieli lokali, którzy potrafią z dnia na dzień wypowiedzieć umowę; kolejne trudności dotyczą samego wynajmu, gdzie np. podczas jednej z prób wynajmu mieszkania na Woli, właścicielka z niezwykle miłej osoby, która chce od razu podpisać umowę - w ciągu sekundy zmieniła diametralnie swoje podejście i wyrzuciła mnie z mieszkania, odmowy wynajmu etc. Przykłady można mnożyć. Działania przestępców powodują znaczne koszty finansowe i nie tylko te dotyczące naprawy powstałych szkód.

Zdaniem organów ścigania, które systematycznie odmawiają podjęcia czynności, każdego studenta / młodą osobę rozpoczynającą drogę zawodową w Polsce - zamiast na inwestowanie w swoją przyszłość - stać na wydawanie kilkunastu tys. zł. miesięcznie na adwokatów, no to by móc w spokoju spędzić czas przez kilka dni i być wolnym od licznych prób włamań w nocy; napadów; nieprzespanych nocy popartych wizytami patroli policji, czasami kilka razy, kilkanaście dni z rzędu; zastraszania, zaszczuwania, uniemożliwiania normalnego funkcjonowania etc.

Jak pokazują aktualne działania zabawa rozkręca się wraz ze wzrostem ignorancji policji i jest przednia, szczególnie dla widowni.

Reakcja  sędziów  na  przemoc.

stalking.org.pl | stalking | informacje | pomoc prawna
stalking.org.pl | stalking | informacje | pomoc prawna

źródło: onet.pl

Mając na uwadze powyższe, dziwią głosy sędziów, którzy twierdzą, iż sami są nękani i żalą się na konsekwencje, bowiem to właśnie sędziowie dopuszczają do sytuacji przemocy, popierają przemoc w swoich postanowieniach, odmawiają realizacji podstawowych praw przysługujących pokrzywdzonym, odmawiają przesłuchania na komisariacie policji, jak i złożenia oraz zabezpieczenia materiału dowodowego.

 

To właśnie sędziowie, opowiadają się za brakiem reakcji organów ścigania w Polsce. Potwierdzają to zamieszczone przeze mnie skany z postępowań, dostępne w poszczególnych działach: Akta.

 

Wynajęte grupy hejterów oraz przestępców są wzorem do naśladowania i mają statut bohaterów w społeczeństwie. Wynajęci przestępcy działają w podobny sposób, posługując się podobnymi metodami i podobnym słownictwem.

Napisz wiadomość.

 • #TalkingStalking by stalking.org.pl
 • coming soon

™ | © Copyright, All Rights Reserved 2020 - 2021

STALKING.ORG.PL & STALKINGORG.WIXSITE.COM/HOME

Warsaw, Poland, EU   |   We use cookies 

STALKING.ORG.PL (stalkingorg.wixsite.com/home) ani autorzy poszczególnych tekstów (dalej: "Autorzy") nie odpowiadają za treść niniejszego bloga ani poszczególnych wpisów w zakresie, w jakim podmioty trzecie mogłyby doznać szkody majątkowej lub niemajątkowej, podejmując (lub nie podejmując) jakiekolwiek czynności na podstawie informacji lub treści zamieszczonych na blogu. Treść bloga nie stanowi opinii prawnej ani jakiejkolwiek porady prawnej i nie może być podstawą do podjęcia jakiejkolwiek decyzji biznesowej. Treść bloga nie stanowi informacji o stanie obowiązującego prawa. Treść bloga stanowi wyłącznie odzwierciedlenie poglądów Autorów i nie stanowi oficjalnego stanowiska Autorów w jakiejkolwiek sprawie. Autorzy zastrzegają prawo do zmiany tekstów oraz poglądów wyrażonych na blogu, w szczególności w przypadku zmiany prawa lub praktyki orzeczniczej sądów i organów administracji.